مسعود کردپور از زندان آزاد شد

مسعود کردپور سردبیر آژانس خبری موکریان از زندان بوکان آزاد شد.

کردپور

بنابه گزارش‌‌های منتشر شده روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ مسعود کردپور سردبیر آژانس خبری موکریان از زندان شهر بوکان آزاد شد. کماکان از جزییات آزادی بیش از موعود این زندانی اطلاعی در دسترس نمی‌باشد، اما محتمل است که آزادی این روزنامه‌نگار کورد به دنبال صدور بخشنامه «عفو و کاهش مجازات عمومی» صورت پذیرفته باشد.

مسعود کردپور روزنامەنگار و سردبیر آژانس خبری موکریان و از فعالین شناختە شدە شهر بوکان که در تاریخ ۹ آذرماه ١۴٠١ با حضور وکیل مدافع وی و به صورت ویدیو کنفرانس توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی این شهر محاکمه شده بود، به ۱۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای کردپور از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۹ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام «اخلال در نظم عمومی» به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات اسلامی، ۹ ماه حبس برای وی قابل اجرا خواهد بود.

مسعود کردپور شامگاه سه‌شنبه ۲۹ شهریورماه ١۴٠١ توسط نیروهای امنیتی شهر بوکان در منزل شخصی‌اش دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد. او در اعتراض به تداوم بازداشت خود، در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه دست به اعتصاب غذا زده بود که نهایتاً به زندان میاندوآب و از آنجا نیز به زندان بوکان منتقل‌ شد.

Related posts