ادامه بازداشت و بی‌خبری از وضعیت فعال کارگری “عباس هاشم‌پور”

پس از گذشت ٦٤ روز عباس هاشم‌پور فعال کارگری ، همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برد.

به گزارش روژمان و به نقل از کولبر نیوز روز پنج‌شنبه ۷ مهرماه ۱۴۰۱، نیروهای امنیتی شهر اشنویه در جریان اعتراضات مردمی این شهر به کشته شدن ژینا امینی توسط نیروهای سرکوبگر گشت ارشاد، عباس هاشم‌پور از فعالین کارگری و محیط‌زیستی شناخته شده این شهر را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

آقای هاشم‌پور پیشتر نیز بارها به دلیل فعالیت‌های مدنی و کارگری دستگیر و از سوی نهادهای امنیتی مورد بازجویی قرار گرفته است.
او در تاریخ نهم فروردین ماه ۱۳۸۹ به همراه شش نفر دیگر از اعضای کمیته هماهنگی و فعالین کارگری به شعبه دو دادگاه عمومی شهرستان اشنویه احضار شدند. این هفت نفر به نام آقايان عیسی ابراهیم‌زاده، رحمان ابراهیم‌زاده، رحمان تنها، فتاح سلیمانی، حسین بیروتی و صمد احمدپور که در اسفند ماه ۱۳۸۸ به اتهام “عضویت در کمیته هماهنگی و فعالیت کارگری و اقدام علیه امنیت ملی” محاکمه و در نهایت از بابت اتهامات وارده تبرئه شدند.

هاشم پور2 edited 768x432 1

این فعال کارگری بار دیگر نیز در خردادماه ۱۳۹۱ در پی یورش نیروهای امنیتی تهران به مجمع عمومی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری به همراه بیش از پنجاه نفر دیگر از اعضای این تشکل مستقل کارگری در کرج بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

اداره اطلاعات شهر اشنویه روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ عباس هاشم‌پور، فعال کارگری را احضار کرده و به او گفته‌ بودند که جمع‌آوری کمک‌‌ برای سیل‌زدگان را متوقف کند. اداره اطلاعات اشنویه عباس هاشم‌پور را به صورت تلفنی احضار و به او گفته‌‌ بودند که نباید بدون مجوز اقدام به جمع‌آوری کمک برای مردم سیل‌زده کند و فعالیت کمپین جمع آوری کمک به سیل‌زدگان سرپل‌ذهاب را متوقف کند».

Related posts