خبر فوری؛ چهار فعال سیاسی کرد اعدام شدند

بامداد امروز دوشنبه ٩ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ چهار فعال سیاسی کرد به نام‌های «پژمان فاتحی»، «هه‌ژیر (محمد) فرامرزی»، «محسن مظلوم» و «وفا آذربار» پس از ١٨ ماه حبس توسط جلادان رژیم جمهوری اسلامی اعدام شدند.

فعال سیاسی کرد اعدام شدند

به‌گزارش روژمان در اواخر تیرماه ۱۴۰۱ چهار فعال سیاسی کرد به نام‌های «پژمان فاتحی»، «هه‌ژیر (محمد) فرامرزی»، «محسن مظلوم» و «وفا آذربار» توسط ماموران وزارت اطلاعات رژیم پس از ورود به ایران بازداشت شدند. این افراد بعدتر با اتهام جاسوسی و فعالیت برای دستگاه اطلاعاتی اسرائیل (موساد) از طریق اقدام برای انفجار یک مرکز حساس امنیتی در اصفهان روبرو شدند.
در مدت زمان بازداشت ١٨ ماهه خود از سرنوشت این افراد اطلاعی در دست نبود. اما رژیم با پخش اعترافات اجباری آنان سعی در تحمیل اتهامات به این افراد و افکار عمومی بود.
«پژمان فاتحی» متولد ٢٣ آبان ١٣٧۲ کامیاران، «محسن مظلوم» متولد ١٧ بهمن ۱۳۷۱ مهاباد، «هه‌ژیر (محمد) فرامرزی» متولد ١۵ آبان ۱۳۷۲ دهگلان و «وفا آذربار» متولد ۲۰ فروردین ۱۳۷۴ بوکان در حالی صبح امروز توسط رژیم با طناب دار به قتل رسیدند که «مسعود شمس‌نژاد» وکیل این چهار زندانی در توییتی در تاریخ ۲۶ دی‌ماه نوشته بود که دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی را «به دلیل عدم پیوست دادنامه‌های بدوی و فرجامی» رد کرده است ، این در حالی است که در پرونده‌های امنیتی، دادنامه‌ها در اختیار وکلا قرار نمی‌گیرد.

Related posts