انتقال لیلا حسین‌زاده به زندان اوین

لیلا حسین‌زاده فعال دانشجویی زندانی طی تماسی تلفنی با خانواده از انتقالش همراه با ضرب وشتم و توهین از زندان عادل‌آباد شیراز به زندان اوین خبر داده است.

لیلا حسین‌زاده فعال دانشجویی زندانی به زندان اوین تهران منتقل شد
لیلا حسین‌زاده فعال دانشجویی زندانی به زندان اوین تهران منتقل شد

به نقل از ابوالفضل حسین‌زاده برادر لیلا حسین‌زاده، طی تماسی تلفنی که امروز پنج‌شنبه ۱۵ دی‌ماه ۱۴۰۱ لیلا حسین‌زاده با خانواده‌اش داشته است از انتقالش از زندان عادل‌آباد شیراز به زندان اوین خبر داده است. برادر این زندانی سیاسی اعلام کرده است پس از اینکه حمایت‌های گسترده‌ای در داخل و خارج کشور از لیلا صورت گرفته است، شامگاه چهارشنبه ۱۴ دی‌ماه ماموران امنیتی به زندان عادل‌آباد رفته و به لیلا اعلام کرده‌اند که برای انتقال اماده شود. پس از اینکه لیلا حسین‌زاده اعلام کرده است که: «یا آزادی یا هیچ کجا نمی‌آیم»، نیروهای امنیتی با ضرب و شتم شدید و بصورت کشان کشان بدن بیمار لیلا را از زندان عادل‌آباد شیراز خارج کرده و به زندان اوین منتقل کرده‌اند. آقای حسین‌زاده اعلام کرده است که امروز پنج‌شنبه غروب لیلا با خانواده تماس گرفته تایید کرده که مامورین علاوه بر ضرب و شتم خیلی به او توهین کرده‌اند و در تهران قصد داشته‌اند که او را به قرچک بفرستند که با تهدید لیلا به اعتصاب غذا، فعلاً او را به بند زنان زندان اوین فرستاده‌اند.

امروز پنج‌شنبه ۱۵ دی‌ماه، لیلا حسین‌زاده فعال دانشجویی هفدهمین روز از اعتصاب داروی خود و صد و سی و نهمین روز از بازداشتش را سپری می‌کند. لیلا حسین‌زاده در هفدهمین روز اعتصاب دارو علاوه بر تشدید درد چشم‌ها و پاهایش، التهاب پوستی، کبودی در دست‌ها و پاهایش بروز کرده و هم‌چنین رگهای دست و پایش متورم شده و درد شدید در ناحیه کتف چپ دارد به طوری که منجر به بی‌حس شدن دست چپش شده است.

لیلا حسین‌زاده فعال دانشجویی و زندانی سیاسی محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز از روز سه‌شنبه ۲۹ آذرماه ١۴٠١ در اعتراض به فریبکاری پزشکی و عدم دریافت داروی مناسب دست به اعتصاب دارو زدە است و همچنان در اعتصاب بسر می‌برد.
پیشتر ابولفضل حسین‌زاده، برادر لیلا حسین‌زاده گفتە بود کە نیروهای امنیتی و کادر درمانی زندان عادل‌آباد شیراز، پس از اعزام لیلا حسین‌زاده به دکتر، قبل از انجام هرگونه آزمایش تشخیصی و بدون اجازه و اطلاع او دُز بالای کورتون به او داده‌اند. این در حالی است که دُز بالای کورتون علائم بیماری را می‌پوشاند و نتایج آزمایش را کاملاً تحت تاثیر قرار می‌دهد.
در ادامه آقای حسین‌زاده اشاره کرده بود که نیروهای زندان لیلا حسین‌زاده را تحت فشار قرار داده و به او گفته‌اند که به انجام آزمایشات داخل زندان با امکانات کم تن دهد.
آقای حسین‌زاده همچنین گفتە بود به دلیل شرایط زندان امکان استفاده یکی از داروهای حیاتی از لیلا سلب شده است و تشخیص و درمان بیماری این فعال دانشجویی کاملاً تحت تاثیر خواست دستگاه‌های امنیتی قرار گرفته و هر بار آسیبی جدیدی برای او رقم می‌زنند.
لازم به ذکر است که در چند ماه گذشته این دومین اعتصاب لیلا حسین‌زاده می‌باشد. ایشان پیشتر نیز به دلیل امتناع از قاعدەی حجاب اجباری در ملاقات با پدرش، از حق برقراری تماس محروم شده و در اعتراض به این اقدام ناعادلانه از روز دوشنبه ۱۶ آبان‌ماه به مدت پنج روز دست به اعتصاب غذای تر زدە بود.
لیلا حسین‌زاده روز شنبه ۲۹ مردادماه ۱٤٠١، توسط نیروهای امنیتی تهران در خیابان و مقابل منزل شخصی‌اش همراه با ضرب و شتم بازداشت شد و بعد از مدت کوتاهی از بازداشتگاه ۲۰۹ زندان اوین به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد.
لیلا حسین‌زاده در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به دلیل بروز بیماری صعب‌العلاج «خودایمنی» مشمول «عدم تحمل کیفر» شناخته و از زندان آزاد شده بود. با این حال این دومین بار است که علی‌رغم به رسمیت شناخته شدن بیماری‌اش توسط نیروهای وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم بازداشت می‌شود.
این فعال صنفی پیشتر توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاده از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به پنج سال حبس تعزیری و دو سال منع فعالیت در فضای مجازی محکوم شده بود که نهایتا به دلیل ابتلا به بیماری خودایمنی، دو بار در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شامل عدم تحمل کیفر شده بود.

این مطلب مرتبط را هم بخوانید:

افشای جزییات آزار جنسی زنان معترض در زندان در نامه نرگس محمدی

منبع : کولبرنیوز

Related posts