بانه؛ زخمی شدن یک کولبر جوان در تیراندازی نیروهای نظامی رژیم

یک کولبر جوان در تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی رژیم در مرز “دوله‌شین” بانه زخمی شد.

edited

به گزارش روژمان و به نقل از کولبرنیوز، عصر چهارشنبه ششم تیرماه ۱۴۰۳، در کمین‌گذاری و تیراندازی نیروهای نظامی رژیم در مرز “دوله‌شین” بانه، یک کولبر با هویت «محمد کاکی»، ٢١ ساله و اهل روستای “دونیس” بانه از ناحیه پا زخمی شد.

برپایه این گزارش این کولبر در حالی مورد اصابت تیراندازی قرار گرفت که بر اسبش سوار بوده و براثر این تیراندازی اسب وی کشته شده است.

با استناد به آمار ثبت شده در کولبرنیوز در سال ۱۴۰۲ شمسی، جمعاً ۴۴۴ کولبر در مناطق مرزی و مسیرهای بین جاده‌ای استان‌های آذربایجان‌غربی، کوردستان و کرمانشاه بر اثر عواملی هم‌چون تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی رژیم، بهمن و سرمازدگی، رفتن روی مین، سقوط از کوه و ارتفاع و سایر موارد کشته و زخمی شده‌اند. از این تعداد جمعاً ۴۴ کولبر معادل (١٠٪) کشته و ۴۰۰ کولبر معادل (٩٠٪) زخمی شدند. از مجموع ۴۴۴ کولبری که در سال ۱۴۰۲ کشته و زخمی شده‌اند، جمعاً ٣٧۳ مورد، معادل (٨۴٪) با تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی صورت گرفته است.

هم‌چنین از مجموع ۴۴۴ کولبری که طی سال ۱۴۰۲ در نوار مرزی کوردستان کشته و زخمی شده‌اند، ٣٧ نفر از آن‌ها کودکان زیر ١٨ سال هستند. در سال ١۴٠٢ ما شاهد افزایش ٩٠٪ کشته و زخمی شدن کولبران در نوارمرزی کوردستان بوده‌ایم.

Related posts