زندان اوین؛ اعتصاب غذای ۸۵ زندانی سیاسی در محکومیت صدور حکم اعدام برای «شریفه محمدی»

۸۵ زندانی سیاسی زن و مرد در بندهای ۴،٨ و زنان زندان اوین در محکومیت صدور حکم اعدام برای «شریفه محمدی» فعال کارگری، اعتصاب غذا کردند.

غذای ۸۵ زندانی سیاسی در محکومیت صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی

به گزارش روژمان پس از صدور حکم غیرانسانی اعدام برای «شریفه محمدی» فعال کارگری، ۳۰ زندانی سیاسی زن و ۵۵ زندانی سیاسی مرد در بندهای ۴ و ٨ زندان اوین با اعلام اعتصاب غذا به «کمپین حمایت از شریفه محمدی» پیوستند.

حکم اعدام برای «شریفه محمدی» موجی از واکنش را در میان بسیاری از فعالان و چهره‌های سیاسی و مدنی در پی داشت.

روز پنج‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳ شعبه اول دادگاه انقلاب رشت «شریفه محمدی» فعال کارگری و مدنی را با اتهام «بغی» محاکمه و به اعدام محکوم کرد.

خانم محمدی در چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲ دستگیر شد و به مدت چند ماه درسلول انفرادی نگه داشته شد. هنگام بازداشت، اتهام او “فعاليت تبليغی عليه نظام” اعلام شد. اتهامی كه به دلايل واهی پس از مدتي به اتهام سنگين “بغی” تغيير يافت. شريفه محمدی برای مدت طولانی تحت فشارهای جسمی و روانی شديد برای اخذ اعترافاتی عليه خود بود. او تا مدت‌ها از ملاقات با خانواده‌ی خود، به ويژه فرزندش محروم بوده و برای مدت طولانی اجازه تماس تلفنی با خانواده را نداشته است، از ديگر سو فشارهای جسمی و بدرفتاری‌های مكرر با شريفه، از سوی وزارت اطلاعات به حدی بود كه شايد به خاطر ترس از به خطر افتادن جان شريفه، منجر به اعتراض مسئولين زندان نسبت به ضرب و شتم او شد. پس از اعتراض مسئولين زندان، به شكنجه شريفه، او امكان ثبت شكايت را پيدا كرد اکنون مشخص گردیده که در این مدت حداقل دو بار به شدت مورد شکنجه قرار گرفته است. اتهام او “عضویت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری” است که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آن را وابسته به کومه‌له اعلام کرده‌اند.

Related posts