“هاجر سعیدی” فعال جنبش زنان روانه زندان شد

“هاجر سعیدی” فعال جنبش زنان و کارگری شهر سنندج، پس از محکومیت به یک سال حبس تعزیری راهی زندان مرکزی سنندج شد.

سعیدی فعال جنبش زنان روانه زندان شد edited

به گزارش روژمان و به نقل از کولبر نیوز روز شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۲، هاجر سعیدی فعال جنبش زنان و کارگری شهر سنندج، جهت گذراندن یک سال حکم حبس تعزیری راهی بند زنان زندان مرکزی سنندج شد.

هاجر سعیدی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی با اتهام «اجماع و تبانی از طریق تشکیل هسته کمونیستی برای ترغیب خانواده جانباختگان انقلاب ژینا برای افعال کمونیستی» و «اقدام علیه امنیت ملی» محاکمه و به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود. حکم صادره در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان با ریاست قضات مهریی و آقایی به یک سال حبس تعزیزی کاهش یافت. نهایتاً حکم صادره علیه هاجر سعیدی طی ابلاغیه‌ای از سوی شعبه چهارم اجرای احکام کیفری سنندج به ایشان ابلاغ شد و نامبرده می‌بایست ظرف مدت ده روز خود را به شعبه مذکور جهت اجرای حکم معرفی کند.

هاجر سعیدی به همراه ۷ فعال کارگری دیگر با اسامی کمال کریمی، عبدالله خیرآبادی، اقبال پیشکاری، حبیب‌الله کریمی، سیروان محمودی، شادمان عبدی و خبات محمودی درحالی بازداشت شدند که روز ٢٧ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲،جهت گرامی‌داشت یاد جانباخته راه آزادی “هومن عبدالهی” به منزل پدر وی رفته بودند که با یورش نیروهای امنیتی اداره اطلاعات شهرستان سنندج، بدون ارائه هیچ‌گونه برگه قضایی بازداشت و به بازداشتگاه این اداره منتقل شده بودند.

روز یک‌شنبه ٢٨ خردادماه ۱۴۰۲، هاجر سعیدی فعال جنبش زنان و کارگری و از اعضای سابق شورای زنان، پس از گذشت بیش از یک ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه سه میلیارد تومانی موقتاً و تا زمان پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود.

Related posts