کامران ساختمانگر فعال کارگری آزاد شد

عصر شنبه ۶ اسفندماه در ادامه تخفیف در مجازات و آزادی زندانیان سیاسی، کامران ساختمانگر فعال کارگری پس از ١۴٩ روز بازداشت از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

ساختمانگر

بنابه گزارش‌های منتشر شده کامران ساختمانگر فعال کارگری روز پنج‌شنبه ٧ مهرماه در هجوم نیروهای امنیتی رژیم به منزلش، پس از ضرب وشتم ربوده و به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده بود.

وی در روز یکشنبه ۱۷ مهرماه به دلیل عدم احقاق ابتدایی‌ترین حقوقش در زندان از جمله طولانی بودن مدت زمان قرنطینه و همچنین فرستادن وی به بند معتادان و نداشتن حق هواخوری به اعتصاب غدا دست زده بود.

کامران ساختمانگر پیش‌تر در تاریخ ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهر سنندج بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۱۳۹۸ پس از پایان بازجویی‌ها به زندان مرکزی شهر سنندج منتقل شده بود. وی نهایتاً در تاریخ ۷ آذرماه ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

آقای ساختمانگر در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۸ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. با استناد این حکم فروردین ماه ۱۴۰۰ توسط دادگاه تجدید نظر استان کردستان عیناً تایید شد و در تاریخ ۱ آذرماه ۱٤٠٠ نیز درخواست اعاده دادرسی آقای ساختمانگر در دیوان عالی کشور رد شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” در خصوص وی قابل اجرا است.

Related posts